Benefice pro Františka

23. 2. 2023 19:00

USB Band hraje pro Františka, který potřebuje zabezpečit bydlení

Kapela USB Band zahraje 23. února 2023  od 19 hodin v sále v Hotelu v Pivovaře, K Pivovaru 149, 252 06 Davle na Benefici pro…, kde ani tentokrát nezůstane jenom u not a zážitků. Výtěžek ze vstupného a finanční dary na vrub tohoto koncertu pomůžou dvaašedesátiletému Františku Nechvátalovi lépe zabezpečit a vybavit prostory, v nichž žije. V chráněném bydlení Na Vyhlídce je díky spolku Portus Praha dvanáct let velmi spokojený, ale ztíženou orientaci je už třeba kvůli nalomenému zdraví řešit stavebními úpravami, zejména novým zábradlím a madly.

Pan František byl v mládí k ruce tatínkovi v řeznictví, i s mentálním a zrakovým handicapem se učil na pekaře. Po úrazu však přišel o jedno oko a s tím i o možnost dobře se orientovat v prostoru a v čase. Nemohl tak bohužel dál žít se svou sestrou a začal kolotoč hledání nového chráněného bydlení, kterých prošel v Praze několik. Najít služby na míru, které by navzájem nevylučovaly mentální a zrakový handicap, bylo nesmírně náročné i s ohledem na postupné stárnutí a přibývání dalších diagnóz.

Nakonec se František odstěhoval za kamarádkou i za prací na Slapy do chráněného bydlení Na Vyhlídce, kde je spokojený už dvanáct let. Kvůli nalomenému zdraví se už ale necítí při přesunech tak bezpečně a nesmírně mu pomůže, pokud se v prostorách, kde se pohybuje, dostaví zábradlí, madla a jiné opěrné a orientační body a když si bude moci dovolit více kompenzačních pomůcek. „Adrenalin je fajn, ale doma by měl člověk vypustit a užít si tam svoje místo na slunci. V tom přece rozumíme Františkovi všichni, že?“ říká Michal Svatý z kapely USB Band.

Více o Benefici pro.. a o tom, jak pomáhá

Podpořit Františka můžete přímo na koncertě, kde obratem dostanete Potvrzení o daru. Nebo je možné mu přispět elektronicky, a to až do konce dubna. Už nyní tak lze zaslat platbu na účet spolku Revenium 115-5689490267/0100. Nezapomeňte však uvést variabilní symbol, kterým je datum koncertu: 23022023

Benefice pro… je cyklus hudebních vystoupení, za kterými stojí frontman skupiny USB Band Michal Svatý. Kapela svými koncerty na různých místech Česka pomáhá vždy konkrétnímu člověku získat prostředky například na rehabilitaci, zdravotní pomůcky, lepší vozík nebo třeba auto. Finance se vybírají buď ze vstupného na koncert, nebo je lze zasílat průběžně elektronicky jako finanční dar na účet pořádajícího spolku Revenium, s variabilním symbolem vybraného koncertu. 

Kontakty a odkazy:

Natálie Kavuličová, projektová manažerka, natalie.kavulicova@revenium.cz, +420 739 45 50 57

www.revenium.cz, www.inspirante.czwww.usbband.cz, www.beneficepro.cz

Sbírka pro Františka

ČÍSLO ÚČTU REVENIUM, Z.S. JE:

115-5689490267/0100

Variabilní symbol pro Františka:
23022023