Puntíkový den 2021

Oblečme si puntíky a zbavme lidi předsudků

Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Proto se zapsaný spolek Revenium rozhodl uspořádat u příležitosti Světového dne psoriázy (WPD), který v letošním roce připadá na pátek 29. října 2021, Puntíkový den.

„Budeme velice rádi, když se k nám přidáte a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Dáme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a tito lidé nám nejsou lhostejní,“ uvádí organizátorka akce, zdravotní sestra a členka výboru pacientské organizace SPAE Gabriela Doleželová. Pracuje jako zdravotní sestra v Nemocnici Jihlava a zároveň je sestrou na telefonu neboli Sestrou v akci právě pro pacienty s lupénkou a jejich blízké.

Cílem akce je informovat veřejnost o povaze tohoto chronického zánětlivého autoimunitního onemocnění celého organismu, jehož projevy jsou viditelné na kůži, ale kromě ní postihuje i nehty a klouby (psoriatická nemoc). Velice důležité je, aby veřejnost věděla, že lupénka NENÍ INFEKČNÍ, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit.

  • Letos vám během Puntíkového roku představíme příběh páru mladých lidí, které provází životem krom vzájemné lásky i lupénka.
  • Představíme speciální rodinu Igráčků s puntíky, které dětem v Česku i v zahraničí vysvětlí, že lupénka opravdu není infekční a že kamarádi s lupénkou patří do party jako každý jiný.
  • Díky Igráčkům podpoříme rodiny dětí s lupénkou a pět z nich pošleme na ozdravný pobyt u moře.
  • Budeme se vídat na sociálních sítích – máme puntíkový Facobook i Instagram
  • A 29. října 2021 si Puntíkový den užijeme všichni společně na velkém happeningu na Vysočině.

K Puntíkovému dni už od loňska patří jako hlavní partner legendární figurka Igráček společnosti Efko, letos s rodinou puntíkových Igráčků, dále pak naši kolegové z Myjómi – družstva invalidů, kteří připravili speciální „betelný“ puntíkový šátek a kolekci dalších puntíkových předmětů včetně ponožek s puntíky. Partnerem akce jsou pacientská organizace SPAE a v neposlední řadě nadace Pierre Fabre. A mediálním partnerem náš magazín Inspirante.cz.

„V současné době mám přislíbenou spolupráci různých zdravotnických zařízení, nemocnic, lázní, neziskových a pacientských organizací, firem. Samozřejmě se k Puntíkům připojují i zahraniční pacientské organizace sdružující psoriatiky,“ prozrazuje Gabriela Doleželová.

Budeme velice rádi, když do toho půjdete 29. října s námi a oblečete si cokoli s puntíky, čímž dáte okolí najevo, že máte povědomí o lupénce a její neinfekčnosti a lidé s tímto onemocněním vám nejsou lhostejní.

„Zkrátka jde jen o to si na sebe v daný den obléct cokoli s puntíky a dát tím okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce,“ doplňuje předsedkyně představenstva neziskové organizace Revenium Hana Potměšilová.

Více informací najdete na:

www.puntikovyden.cz

na stránce facebook.com/puntikovyden

na Instagramu https://www.instagram.com/puntikovy_den/

na www.revenium.cz v sekci projekty,

na www.Inspirante.cz pod heslem Puntíkový den

Magazín Inspirante

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Integrační sociální podnik Kokořín 12

V rámci nového provozu v obci Kokořín pražíme kávu pod značkou Naturpark 12 na přípravu espressa a to 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení. Pomáhají nám s tím odborníci s dlouholetými zkušenostmi. Od roku 2020 budeme z vyrábět další kávové produkty. Jako je například pravá a nešizená ledová káva cold brew. V čem jsme jedineční? Kávu praží a na projektu se aktivně podílí kolegové se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Věříme, že i podnikat lze prospěšně, ohleduplně a soběstačně. Kokořín 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Cílem je trojí prospěch – ekonomický, sociální a environmentální. Projekt “Revenium, sociální podnik Kokořín 12” je podpořen Evropským sociálním fondem, operačním programem Zaměstnanost. Na projekt Kokořín 12 – rozšíření sociálního podniku je poskytována finanční podpora z EU.

Kolekce LIGHTHOUSE

Unikátní námořnická kolekce LIGHTHOUSE for REVENIUM vznikla jako společné dílo předních českých grafiků, designérů, řemeslníků a zaměstnavatelů zdravotně postižených lidí. Výsledkem jsou precizně zpracované originální výrobky ze špičkových materiálů, s nádherným a dobře promyšleným designem. Pořídit si tyto výrobky znamená mít hned několikanásobnou radost, protože výtěžek z kolekce půjde spolku Revenium, který zaměstnává a podporuje uplatnění osob se zdravotním postižením. Děkujeme, že jste s námi na jedné vlně.

NEJSEMTABU

Komunitní projekt založený naší kolegyní Terezou Nagyovou, který mění pohled na život se stomií a prevenci nemocí vedoucích k založení stomie. Součástí jeho aktivit je mimo jiné poskytování podpory pacientům formou tematických setkání, šíření povědomí o stomii a edukace veřejnosti. V rámci projektu probíhá také spolupráce se zdravotnickými zařízeními a jejich personálem s vizí zlepšení kvality péče o pacienty v ČR.

Sestry v akci

Pro pacienty s roztroušenou sklerózou, záněty střev (Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida) a lupénkou (psoriázou) je tady projekt Sestry v akci, který je určen pro všechny pacienty, ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost. Cílem projektu je poskytnout rychlý a kvalitní servis, který pomůže vyřešit situace a problémy, které nastaly díky onemocnění. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy tazatelů sestra, která na centru běžně pracuje.

Cesta za duhou

Cesta za duhou je projekt, jehož cílem je představit díla autorů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a ukázat pohled autora – pacienta na svou nemoc, své okolí, svět kolem sebe.

Sběrné místo pro Domov sv. Máří Magdaleny

Revenium v Praze a Brně je sběrným místem pro pomoc maminkám v nouzi. Domov sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou je jediným zařízením v Česku, které se stará o matky s mentálním handicapem, oběti domácího násilí a jejich děti. Do domova přicházejí maminky s dětmi i těhotné ženy ze všech koutů republiky. Matky, které v domově nachází azyl, nemají téměř žádné příjmy. Všechny dary v pravidelných intervalech převáží Revenium na vlastní náklady přímo do „Máří“. Zřizovatelem a provozovatelem Domova sv. Máří Magdaleny je Diecézní charita Litoměřice. Patronkou “Máří” je Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva Revenia, která domovu cíleně pomáhá.

Rozkveteme

Co můžeme, sami vypěstujeme a nasbíráme. Co nemůžeme vypěstovat, pořídíme od lokálního dodavatele. Vazby pro Vás s maximální péčí a citem připravují lidé se zdravotním znevýhodněním. Jsme projekt neziskové organizace Revenium. Připravíme Vám květinové vazby a aranžmá podle Vašich přání. Z toho, co právě kvete a roste. Na jaře uvážeme věnec z malých narcisů, hyacintů, primulek, pomněnek a modřenců. Před létem vysázíme voňavý bylinkový truhlík. Na podzim zhotovíme věnec na dveře z barevných jeřabin, listí, mechů a sušených letniček. Před Vánoci vyrobíme adventní věnec z různých větví, sušených jablek, šípků a koření.

Šlápněte s Chvojkovými do pedálů

Po celý jeden rok bude Revenium společně s redaktory magazínu Reportér mapovat příběh obyčejné rodiny s neobyčejně spletitým osudem a nacházet konkrétní řešení jednotlivých životních situací. Spolek Revenium tak vybrané rodině poskytne potřebné know-how, provede ji bludištěm dávek, podpoří ji v životních změnách, nastíní různé možnosti, ve hře je i nová práce, stacionář či bydlení. Více o projektu v magazínu Reportér a na Inspirante.cz. Foto: Tomáš Binter / magazín Reportér

Hop On Hop Off

Středisko Žatec

Pobočka spolku Revenium funguje od května 2018 v Žatci. Psychologické poradenství a konzultace má na starosti RSDr. Mgr. Zuzana Nemčíková. Je členkou České onkologické společnosti – psychoonkologické sekce a jejími častými klientkami jsou onkologické pacientky, kterým pomáhá znovu nalézt kompetence. Cestu do poradny si nacházejí i lidé s problémy, které jim přináší život a pochopili, že na řešení nemusí být sami. Pořádá i přednášky pro organizace a veřejnost, besedy a workshopy.

Pohlazení od psycholožky: Články Zuzky Nemčíkové najdete na webu Inspirante.cz.
Přednáška Zuzky Nemčíkové: Strach, obavy, úzkosti – jak na ně?

Středisko Ostrava

Pobočka spolku Revenium funguje od června 2018 v Ostravě – Vítkovicích. Projektovou manažerkou je Naděžda Nováková, dlouholetá šéfka místní Rosky. Pro imobilní osoby a lidi s omezeným pohybem z Moravy a Slezska hledá možnosti, jak mohou něco aktivně prožít. Organizuje bezbariérové akce a zájezdy. Akcí pobočky je i každoroční výstava v ostravské Galerii Mlejn a také účast na odborných konferencích a workshopech.

Středisko Tisá

Pobočka spolku Revenium funguje od jara 2019 v Tisé v Ústeckém kraji. Revenium se zde zapojilo do spolupráce obce Tisá, spolku Reditus a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kteří připravují inovativní model integrovaného rozvoje obce, jehož cílem je umožnit venkovským obcím koordinaci vlastní aktivní sociální politiky prostřednictvím Programu komunitní péče o zdraví a kulturu obyvatel, jehož součástí je i komunitní péče o sociálně a zdravotně znevýhodněné obyvatele venkovské obce.

Doručování přes Vánoce

Doručení do 24.12. je možné při objednání zboží do 17.12.

Objednávky budeme expedovat do 21.12.,
další potom od 3.1.2022

Děkujeme za pochopení.