Puntíkový den 2022

Oblečme si puntíky a zbavme lidi předsudků

Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Proto se zapsaný spolek Revenium rozhodl uspořádat u příležitosti Světového dne psoriázy (WPD), který v letošním roce připadá na pátek 29. října 2022, Puntíkový den.

„Budeme velice rádi, když se k nám přidáte a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Dáme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a tito lidé nám nejsou lhostejní,“ uvádí organizátorka akce, zdravotní sestra a členka výboru pacientské organizace SPAE Gabriela Doleželová. Pracuje jako zdravotní sestra v Nemocnici Jihlava a zároveň je sestrou na telefonu neboli Sestrou v akci právě pro pacienty s lupénkou a jejich blízké.

Cílem akce je informovat veřejnost o povaze tohoto chronického zánětlivého autoimunitního onemocnění celého organismu, jehož projevy jsou viditelné na kůži, ale kromě ní postihuje i nehty a klouby (psoriatická nemoc). Velice důležité je, aby veřejnost věděla, že lupénka NENÍ INFEKČNÍ, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit.

Více informací najdete na:

www.puntikovyden.cz

na stránce facebook.com/puntikovyden

na Instagramu https://www.instagram.com/puntikovy_den/

na www.revenium.cz v sekci projekty,

na www.Inspirante.cz pod heslem Puntíkový den

Ozdravný pobyt pro rodiny s dětmi s lupénkou můžete podpořit také tím, že nám pošlete jakoukoliv finanční částku na účet Revenia, variabilní symbol je datum Puntíkového dne. Účet 115-5689490267/0100, variabilní symbol 29102022

Magazín Inspirante

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Integrační sociální podnik Kokořín 12

Pražírna výběrové kávy NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou našeho spolku. Výběrovou kávu pražíme v srdci CHKO Kokořínsko a to na adrese Kokořín 12. V Mělníku máme naše kompletní logistické zázemí. Všechny naše provozy fungují na principech sociálního podnikání a v souladu s ochranou krajiny a přírody. Pro rok 2023 chystáme spuštění výroby cold brew. Výrobní a logistický tým tvoří převážně kolegyně a kolegové převážně se zdravotním postižením nebo znevýhodněním. V rámci náborů nových posil spolupracujeme zejména s Kontaktním pracovištěm Úřadu práce Mělník a organizací Fokus Polabí. Na přípravu espressa a filtrované kávy pražíme 100procentní jednodruhovou arabiku. Klademe důraz na to, aby káva měla svůj jasný původ a byla v nejvyšší kvalitě. Dokážeme proto vystopovat cestu každého zrna. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení. Důležitá je pro nás i etická stránka: férová odměna a podpora místní komunity.

Kolekce LIGHTHOUSE

Unikátní námořnická kolekce LIGHTHOUSE for REVENIUM vznikla jako společné dílo předních českých grafiků, designérů, řemeslníků a zaměstnavatelů zdravotně postižených lidí. Výsledkem jsou precizně zpracované originální výrobky ze špičkových materiálů, s nádherným a dobře promyšleným designem. Pořídit si tyto výrobky znamená mít hned několikanásobnou radost, protože výtěžek z kolekce půjde spolku Revenium, který zaměstnává a podporuje uplatnění osob se zdravotním postižením. Děkujeme, že jste s námi na jedné vlně.

NEJSEMTABU

Komunitní projekt založený naší kolegyní Terezou Nagyovou, který mění pohled na život se stomií a prevenci nemocí vedoucích k založení stomie. Součástí jeho aktivit je mimo jiné poskytování podpory pacientům formou tematických setkání, šíření povědomí o stomii a edukace veřejnosti. V rámci projektu probíhá také spolupráce se zdravotnickými zařízeními a jejich personálem s vizí zlepšení kvality péče o pacienty v ČR.

Sestry v akci

Pro pacienty s roztroušenou sklerózou, záněty střev (Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida) a lupénkou (psoriázou) je tady projekt Sestry v akci, který je určen pro všechny pacienty, ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost. Cílem projektu je poskytnout rychlý a kvalitní servis, který pomůže vyřešit situace a problémy, které nastaly díky onemocnění. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy tazatelů sestra, která na centru běžně pracuje.

Sociální záchranářka

Projekt Sociální záchranářka Vás provede džunglí českého sociálního systému. Na webové stránce www.socialnizachranarka.cz se přímo od naší sociální záchranářky dozvíte více například o dávkách pro osoby se zdravotním postižením, o příspěvku na péči, o invalidních důchodech, o dostupných sociálních službách nebo o uplatnění na trhu práce... Protože víme z vlastní zkušenosti, že opravdu platí ´sdílená starost, poloviční starost´, zavolejte či napište naší sociální záchranářce, i pokud se třeba jen potřebujete svěřit.

Cesta za duhou

Cesta za duhou je projekt, jehož cílem je představit díla autorů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a ukázat pohled autora – pacienta na svou nemoc, své okolí, svět kolem sebe.

Sběrné místo pro Domov sv. Máří Magdaleny

Revenium v Praze a Brně je sběrným místem pro pomoc maminkám v nouzi. Domov sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou je jediným zařízením v Česku, které se stará o matky s mentálním handicapem, oběti domácího násilí a jejich děti. Do domova přicházejí maminky s dětmi i těhotné ženy ze všech koutů republiky. Matky, které v domově nachází azyl, nemají téměř žádné příjmy. Všechny dary v pravidelných intervalech převáží Revenium na vlastní náklady přímo do „Máří“. Zřizovatelem a provozovatelem Domova sv. Máří Magdaleny je Diecézní charita Litoměřice. Patronkou “Máří” je Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva Revenia, která domovu cíleně pomáhá.

Rozkveteme

Co můžeme, sami vypěstujeme a nasbíráme. Co nemůžeme vypěstovat, pořídíme od lokálního dodavatele. Vazby pro Vás s maximální péčí a citem připravují lidé se zdravotním znevýhodněním. Jsme projekt neziskové organizace Revenium. Připravíme Vám květinové vazby a aranžmá podle Vašich přání. Z toho, co právě kvete a roste. Na jaře uvážeme věnec z malých narcisů, hyacintů, primulek, pomněnek a modřenců. Před létem vysázíme voňavý bylinkový truhlík. Na podzim zhotovíme věnec na dveře z barevných jeřabin, listí, mechů a sušených letniček. Před Vánoci vyrobíme adventní věnec z různých větví, sušených jablek, šípků a koření.

Šlápněte s Chvojkovými do pedálů

Po celý jeden rok bude Revenium společně s redaktory magazínu Reportér mapovat příběh obyčejné rodiny s neobyčejně spletitým osudem a nacházet konkrétní řešení jednotlivých životních situací. Spolek Revenium tak vybrané rodině poskytne potřebné know-how, provede ji bludištěm dávek, podpoří ji v životních změnách, nastíní různé možnosti, ve hře je i nová práce, stacionář či bydlení. Více o projektu v magazínu Reportér a na Inspirante.cz. Foto: Tomáš Binter / magazín Reportér

Hop On Hop Off

Středisko Ostrava

Pobočka spolku Revenium funguje od června 2018 v Ostravě – Vítkovicích. Projektovou manažerkou je Naděžda Nováková, dlouholetá šéfka místní Rosky. Pro imobilní osoby a lidi s omezeným pohybem z Moravy a Slezska hledá možnosti, jak mohou něco aktivně prožít. Organizuje bezbariérové akce a zájezdy. Akcí pobočky je i každoroční výstava v ostravské Galerii Mlejn a také účast na odborných konferencích a workshopech.

Středisko Tisá

Pobočka spolku Revenium funguje od jara 2019 v Tisé v Ústeckém kraji. Revenium se zde zapojilo do spolupráce obce Tisá, spolku Reditus a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kteří připravují inovativní model integrovaného rozvoje obce, jehož cílem je umožnit venkovským obcím koordinaci vlastní aktivní sociální politiky prostřednictvím Programu komunitní péče o zdraví a kulturu obyvatel, jehož součástí je i komunitní péče o sociálně a zdravotně znevýhodněné obyvatele venkovské obce.