Benefice pro Karolínku a Rozárku
8. 12. 2022, 19:00

Kapela USB Band zahraje 8. prosince od 19 hodin v kulturním domě v Stehelčevsi všem fanouškům hudby v rámci oblíbené Benefice pro…, ani tentokrát nezůstane jenom u not a zážitků. Výtěžek ze vstupného a finanční dary pomohou šestiletým dvojčátkům Karolínce a Rozárce, které díky tomu absolvují nákladnou hipoterapii a hiporehabilitační pobyty.  „Chceme dát našim dcerám šanci užívat si radostí a starostí, které si běžně užívají děti, které dostaly nejcennější dar – zdraví. Za vaši pomoc jsme nesmírně vděční,“ vzkazují rodiče.

Karolínka a Rozárka Pavcovy jsou těžce nedonošená, jednovaječná dvojčátka. Holčičky se narodily v 29. týdnu těhotenství akutním císařským řezem. Celé těhotenství přitom probíhalo v pořádku, bez žádných větších komplikací, nic nenasvědčovalo tomu, že se děvčátka narodí předčasně. Bohužel, několik dní po porodu prodělaly sestry krvácení do mozku 4. stupně.

Karolínka a Rozárka mají spastickou formu DMO, sekundární epilepsii – Westův syndrom, kdy při záchvatech dochází k nevratnému poškození mozku, centrální tónickou a koordinační poruchu a výrazné opoždění psychomotorického vývoje.

„Prognózy lékařů nejsou optimistické, nicméně my se nevzdáváme a bojujeme ze všech sil. S holčičkami několikrát ročně absolvujeme týdenní intenzivní hiporehabilitační pobyt, intenzivní neurorehabilitace, dojíždíme pravidelně na ambulantní hipoterapii a dvakrát do roka absolvujeme také prodloužený hiporehabilitační víkend,“ vypráví maminka Leona Pavcová.

Věříme, že léčba dcerám pomůže

Hipoterapie, hiporehabilitační pobyty a neurorehabilitace jsou však finančně velmi náročné a bohužel není v silách rodiny vše zaplatit. Proto požádala o pomoc charitativní projekt zapsaného spolku Revenium a kapely USB Band Benefice pro…

“Hipoterapie společně s neurorehabilitací je pro nás velkou nadějí, jak minimalizovat následky velkého krvácení a vyvrátit tak negativní prognózy lékařů,” vysvětluje maminka.

Kterého rodiče by potěšilo, kdyby po dlouhých šest let ze všech stran slyšel, že jeho děti nikdy nebudou samostatné, nebudou chodit, nejvýš pár kroků s chodítkem, že na tom budou špatně po mentální stránce a budou potřebovat nepřetržitou péči? Přesto se Pavcovi nikdy nevzdali.

Bohužel žijeme v době, kdy šance na „normální“ život stojí spoustu peněz a kdy je i velmi moderní medicína na léčbu krátká. „Věříme, že láska nevymizela, i díky vaši podpoře chceme dát holčičkám šanci okusit, jaké to je žít normální život, jaké to je postavit se na vlastní nohy, šanci hrát si s ostatními dětmi a třeba se i rozběhnout…,“ přejí si rodiče.

„Jsou chvíle, kdy fakt stojí za to pořádně hrábnout do strun a naladit se na stejnou notu,“ říká k celé akci Michal Svatý z kapely USB Band.

Více o Benefici pro.. a o tom, jak pomáhá

Podpořit Karolínku a Rozárku můžete přímo na koncertě, kde obratem dostanete Potvrzení o daru. Přispívat dvojčátkům však můžete už nyní platbou na účet spolku Revenium 115-5689490267/0100. Variabilní symbol je datum koncertu: 08122022. Všechny vybrané peníze dostanou rodiče děvčátek na úhradu hiporehabilitace a hiporehabilitačních pobytů.

Benefice pro… je cyklus hudebních vystoupení, za kterými stojí frontman skupiny USB Band Michal Svatý. Kapela svými koncerty na různých místech Česka pomáhá vždy konkrétnímu člověku získat prostředky například na rehabilitaci, zdravotní pomůcky, lepší vozík nebo třeba auto. Finance se vybírají buď ze vstupného na koncert, nebo je lze posílat průběžně elektronicky jako finanční dar na účet pořádajícího spolku Revenium, s variabilním symbolem vybraného koncertu.

Kontakty a odkazy:

Natálie Kavuličová, projektová manažerka,

natalie.kavulicova@revenium.cz, +420 739 45 50 57

www.revenium.cz, www.inspirante.cz

www.usbband.cz, www.beneficepro.cz

Fota: archiv rodiny Pavcových a plakát koncertu pro dvojčátka

Sbírka pro Karolínku a Rozárku

ČÍSLO ÚČTU REVENIUM, Z.S. JE:

115-5689490267/0100

Variabilní symbol pro Karolínku a Rozárku:
08122022