Benefice pro Nelinku

13. 3. 2020
30. 9. 2020

BENEFICE PRO MALOU NELU VYNESLA PŘES STO TISÍC, SBÍRKA JE UKONČENA, DÁRCŮM PATŘÍ DÍKY

Epidemiologická situace v Česku loni přerušila šňůru benefičních koncertů z řady Benefice pro…, které pořádají zapsaný spolek Revenium s kapelou USB Band pro děti s postižením ze Středočeského kraje. Koncert pro Nelu Vackovou, který se měl konat v Milovicích nejprve na jaře 13. března a posléze 30. září jsme již dvakrát. Nevíme, kdy bude v Česku pro koncerty situace příznivější, o to větší radost máme, že na účet pro Nelinku jste přesto poslali více než sto tisíc korun. Rodiče Nely děkují za podporu, sbírka pro Nelu je již ukončená, i přes nepřízeň situace, lidé na její účet poslali přes sto tisíc korun.

„Nelince na účet dárci poslali neuvěřitelných 113 800 korun. Rodina je použije na financování polohovacího vozíku. Rodina děkuje všem, kdo finančním darem na vozík přispěli, ale také organizátorům a kapele,“ uvedla předsedkyně představenstva spolku Revenium Hana Potměšilová, který je hlavním pořadatelem akce.

Připomeňte si Nelin příběh: Když bylo Nelince šest týdnů, objevily se u ní první epileptické záchvaty. Po dvou měsících si ji sice mohli rodiče vzít domů, ale se čtyřkombinací antiepileptik. I s nimi se však potýká s několika záchvaty denně. Ve dvou letech došlo navíc k propadu ve vývoji a podávání jídla, pití či léků je možné pouze díky zavedené sondě do žaludku. Diagnóza dodnes není známa. Nelinka je v současné době na úrovni dvouměsíčního dítěte. Špatně snáší změny prostředí i větší a hlučný kolektiv. Rodiče přizpůsobili holčičce veškerý život. Ona jim na oplátku zase změnila ten jejich k lepšímu. „Vážíme si každé obyčejné chvilky, kterou spolu můžeme zažít. Jsme za ni neuvěřitelně vděční,“ uvádí maminka Nelinky.

 „Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. První koncert jsme měli před dvěma lety a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, ale když jím můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Doufáme, že se již brzy opět k charitativním koncertům vrátíme, jsou určeny na podporu dětí se zdravotním postižením ze Středočeského kraje a mají mezi lidmi velký ohlas,“ doplnila předsedkyně představenstva spolku Revenium Hana Potměšilová. 

Potřebujete další informace?
Kontaktujte Natálii Kavuličovou: natalie.kavulicova@revenium.cz

Sbírka pro Nelinku

ČÍSLO ÚČTU REVENIUM, Z.S. JE:

115-5689490267/0100

Variabilní symbol pro Nelinku:
sbírka ukončena