Benefice pro Nelinku

Sen Nelince splníme, jen o něco později.

Koncert kvůli nařízení bezpečnostní rady státu musíme odložit.

Aktuálně – říjen 2020: Epidemie benefičním koncertům nepřeje, lidé jsou přesto štědří​

Premiér Andrej Babiš po jednání Bezpečnostní rady státu v úterý dopoledne oznámil, že od úterý od 18 hodin ruší v Česku kvůli koronaviru umělecké, sportovní, náboženské akce, trhy, veletrhy, veřejné i soukromé akce nad 100 lidí.

Odložit proto musíme také další charitativní koncert z řady Benefice pro…, který se měl uskutečnit v pátek 13. března od 18.00 v atriu radnice v Milovicích. “Vy, kteří jste doposud poslali finanční dar rodině jedenáctileté Nelinky Vackové, která potřebuje polohovací vozík, se nemusíte bát, veškeré finance budou rodině Nelinky v plné výši předány,” uvedla předsedkyně představenstva spolku Revenium Hana Potměšilová, který je hlavním pořadatelem akce.

Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s handicapovanými. Cyklus Benefice pro… s hudebním vystoupením skupiny USB Band je věnovaný vždy konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro konkrétní zlepšení jeho životních podmínek. V cyklu koncertu budeme pokračovat ihned potom, co odezní opatření státu kvůli šíření koronavirové infekce.Včas oznámíme nové termíny koncertů, které pomáhají.

Podporovat Nelinku můžete stále. Finanční dary můžete nadále posílat na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100. Variabilní symbol pro Nelinku je datum (nyní odloženého) koncertu: 13032020.

Veškeré finanční dary věnují organizátoři rodičům, kteří své dceři věnují 24hodinovou péči každý den. „Nelinka je v současné době na úrovni dvouměsíčního dítěte. Špatně snáší změny prostředí i větší a hlučný kolektiv. Přizpůsobili jsme naší holčičce veškerý náš život. Ona nám na oplátku zase změnila ty naše k lepšímu. Vážíme si každé obyčejné chvilky, kterou spolu můžeme zažít. Jsme za ni neuvěřitelně vděční,“ uvádí maminka Nelinky

„Když bylo Nelince šest týdnů, objevily se u ní první epileptické záchvaty. Po dvou měsících si ji sice mohli rodiče vzít domů, ale se čtyřkombinací antiepileptik. I s nimi se však potýká s několika záchvaty denně. Ve dvou letech došlo navíc k propadu ve vývoji a podávání jídla, pití či léků je možné pouze díky zavedené sondě do žaludku. Diagnóza dodnes není známa,“ uvedla Hana Potměšilová.

Už nyní se nemůžeme dočkat, až vás opět budeme moci pozvat na koncerty USB Bandu z cyklu Benefice pro…, na nichž vás již od loňského roku provádějí melodie s nádechem rocku, folku a jazzu.

Písně kapely USB Band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi například Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.

„Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. První koncert jsme měli před rokem a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky. Hraní nás baví, ale když jím můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Potřebujete další informace?
Kontaktujte Natálii Kavuličovou: natalie.kavulicova@revenium.cz

Sbírka pro Nelinku

Číslo účtu Revenium, z.s. je:

115-5689490267/0100

Variabilní symbol pro PETRU: 

13032020

Bitnami