Benefice pro Štěpánka

24. 2. 2023 19:00

USB Band hraje pro Štěpánka, který potřebuje pravidelně intenzivně rehabilitovat

Kapela USB Band zahraje 24.února 2023 od 19.hodin v Kulturním zařízení města Slaného, Wilsonova 575, 274 01 Slaný na Benefici pro…, kde ani tentokrát nezůstane jenom u not a zážitků. Výtěžek ze vstupného a finanční dary na vrub tohoto koncertu umožní třináctiletému Štěpánkovi Vaňkovi více cvičit. Kvůli centrální svalové hypotonii a atypické formě autismu musí chlapec pravidelně rehabilitovat a využívat různé formy terapií a péče. Rodina nedá dopustit na neurorehabilitace, ty jsou ale v potřebném objemu velmi nákladné, podobně jako úchvatné plavání s delfíny.

Štěpánek se narodil císařem a byl nezvykle klidné, spavé až apatické miminko, což bohužel časem ukázalo na centrální svalovou hypotonii a autismus. Vaňkovi však od malička se Štěpánkem cvičí, jezdí na koni, plavou, podstupují vodoléčbu, Vojtovu metodu i koncept Bobath, absolvují lázeňské pobyty, a nepřestávají zjišťovat, co dalšího by mohlo chlapci pomoci. Takto se před čtyřmi lety dostali k neurorehabilitaci.

„Intenzivní pobyt bez dojíždění a terapie v kosmickém oblečku jsou pro Štěpánka to pravé, a my uděláme všechno proto, abychom takto cvičit mohli co nejčastěji,“ říká maminka Lenka s tím, že i proto založila Štěpánkovi webové stránkyfacebook. Je tak v kontaktu jak s podporovateli a přispěvateli, zároveň tam skrze vlastní zkušenost pomáhá jiným rodičům v obdobně obtížné situaci.

„Nikdo vám neřekne, kde začít, chcete být odhodlaní, ale zároveň bojujete s beznadějí a vyčerpáním, zdráháte si říct o pomoc, nevíte, jak k tomu obstarat zbytek rodiny i samu sebe,“ zmiňuje dále Lenka Vaňková, která během péče o syna absolvovala náročné zákroky spojené s Crohnovou chorobou a gynekologickými obtížemi.

Pro chlapce se jí podařilo najít odborníky i asistenty, kterým důvěřuje, společně pracují na tom, aby mohl Štěpánek co nejsnáze komunikovat. „Já mu rozumím i beze slov, jednou ale možná bude moci používat pro dorozumívání obrázky,“ doplňuje dojatá maminka. Mezi krásné a užitečné zážitky by mohla patřit i terapie s delfíny, ta je ale vzhledem k ceně pro rodinu nedosažitelná. Proto o ní zatím jenom sní a nehodlají si nechat kazit radost.

Právě radost je to, co se opravdu počítá. Vaňkovi si nesmírně váží všech, díky jejichž konkrétní každodenní nebo třeba finanční pomoci můžou chlapci dopřávat co nejobyčejnější život, který i když je plný povinností, a ne vždy úplně příjemných a dostupných procedur, tak je prostě hezký, protože je váš a těch, kteří vás mají rádi.

Více o Benefici pro.. a o tom, jak pomáhá

Podpořit Štěpánka Vaňka můžete přímo na koncertě, kde obratem dostanete Potvrzení o daru. Nebo je Vaňkovým možné přispět elektronicky, a to až do konce dubna 2023. Už nyní tak lze zaslat platbu na účet spolku Revenium 115-5689490267/0100. Nezapomeňte však uvést variabilní symbol, kterým je datum koncertu: 24022023.

Benefice pro… je cyklus hudebních vystoupení, za kterými stojí frontman skupiny USB Band Michal Svatý. Kapela svými koncerty na různých místech Česka pomáhá vždy konkrétnímu člověku získat prostředky například na rehabilitaci, zdravotní pomůcky, lepší vozík nebo třeba auto. Finance se vybírají buď ze vstupného na koncert, nebo je lze zasílat průběžně elektronicky jako finanční dar na účet pořádajícího spolku Revenium, s variabilním symbolem vybraného koncertu. 

Kontakty a odkazy:

Natálie Kavuličová, projektová manažerka, natalie.kavulicova@revenium.cz, +420 739 45 50 57

www.revenium.cz, www.inspirante.cz

www.usbband.cz, www.beneficepro.cz

Sbírka pro Štěpánka

ČÍSLO ÚČTU REVENIUM, Z.S. JE:

115-5689490267/0100

Variabilní symbol pro Štěpánka:
24022023