Benefice pro Terezku

13. 9. 2019

PRVNÍ Z DVANÁCTI BENEFIČNÍCH KONCERTŮ SKUPINY USB BAND VYNESL 33 323 KORUN. TOLIK LIDÉ DAROVALI TEREZCE BŘICHÁČKOVÉ NA CVIČENÍ NA ROBOTICKÉM PŘÍSTROJI LOKOMAT, KTERÝ JI POMÁHÁ SIMULOVAT SAMOSTATNOU CHŮZI.

V sále sokolovny v Jincích bylo v pátek 13. září rušno. Přijela kapela USB band, lidé z neziskové organizace Revenium a všichni s napětím čekali, zda lidé přijdou na první ze šňůry dvanácti koncertů, které pomáhají hudbou a propojují svět zdravých se zdravotně postiženými.

A lidé podpořit dvanáctiletou Terezku Břicháčkovou přišli, zaplnili sál a užili si skvělou hudbu a atmosféru. Koncert si užila i samotná Terezka, která trpí těžkou mozkovou obrnou. Terezka se společně se svým dvojčetem narodila předčasně v šestém měsíci. Na světě byla chvilku, a už bojovala se svou první životní nástrahou – krvácením do mozku. A byť svůj boj vyhrála, je Terezka ochrnutá na levou část těla a nemůže chodit.

„Když jsme viděli, kolik lidí Terezce na cvičení přispělo, bylo to dojemné. Třeba když i malé děti přinesly obsah své pokladničky, aby Terezce pomohly. Jsme moc rádi, že máme v Jincích tolik sousedů, kterým trápení druhého není lhostejné. Děkujeme všem,“ řekla maminka Vladimíra Břicháčková.

Na účtu neziskové organizace Revenium, která je odborným garantem projektu, se pod variabilním symbolem s datem koncertu 13092019 sešlo 17 400 korun, přímo na koncertě lidé darovali 15 923 korun. „První koncert pro Terezku vynesl 33 323 korun, které budou využity na neurorehabilitační cvičení, které Terezka potřebuje, ale bohužel je neproplácí žádná zdravotní pojišťovna,“ uvedla předsedkyně představenstva zapsaného spolku Revenium Hana Potměšilová.

Robotický přístroj Lokomat je určen k nácviku chůze. Součástí přístroje jsou monitorované robotické ortézy, pohyblivý chodník a závěsný systém. „Terezce cvičení na Lokomatu pomáhají aktivovat mozková centra a simulovat samostatnou chůzi,“ vysvětlila Terezčina maminka.

Cyklus Benefice pro… je věnován vždy konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro konkrétní zlepšení jejich životních podmínek. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán například pod písněmi Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.

„Idea projektu vznikla spontánně. Poprvé jsme hráli v říjnu minulého roku a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro Barunčinu rodinu,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý.

Další informace najdete na:

www.beneficepro.cz
www.usbband.cz
www.inspirante.cz

Potřebujete další informace?
Kontaktujte Natálii Kavuličovou: natalie.kavulicova@revenium.cz

Sbírka pro Terezku

ČÍSLO ÚČTU REVENIUM, Z.S. JE:

115-5689490267/0100

Variabilní symbol pro Terezku:
13092019