Magazín Inspirante

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Kolekce LIGHTHOUSE

Unikátní námořnická kolekce LIGHTHOUSE for REVENIUM vznikla jako společné dílo předních českých grafiků, designérů, řemeslníků a zaměstnavatelů zdravotně postižených lidí. Výsledkem jsou precizně zpracované originální výrobky ze špičkových materiálů, s nádherným a dobře promyšleným designem.

Pořídit si tyto výrobky znamená mít hned několikanásobnou radost, protože výtěžek z kolekce půjde spolku Revenium, který zaměstnává a podporuje uplatnění osob se zdravotním postižením.
Děkujeme, že jste s námi na jedné vlně.

Šlápněte s Chvojkovými
do pedálů

Po celý jeden rok bude Revenium společně s redaktory magazínu Reportér mapovat příběh obyčejné rodiny s neobyčejně spletitým osudem a nacházet konkrétní řešení jednotlivých životních situací. Spolek Revenium tak vybrané rodině poskytne potřebné know-how, provede ji bludištěm dávek, podpoří ji v životních změnách, nastíní různé možnosti, ve hře je i nová práce, stacionář či bydlení.

Více o projektu v magazínu Reportér a na Inspirante.cz.

Foto: Tomáš Binter / magazín Reportér

foto

NEJSEMTABU

NEJSEMTABU – komunitní projekt založený naší kolegyní Terezou Nagyovou, který mění pohled na život se stomií a prevenci nemocí vedoucích k založení stomie. Součástí jeho aktivit je mimo jiné poskytování podpory pacientům formou tematických setkání, šíření povědomí o stomii a edukace veřejnosti. V rámci projektu probíhá také spolupráce se zdravotnickými zařízeními a jejich personálem s vizí zlepšení kvality péče o pacienty v ČR.

Středisko Žatec

Pobočka spolku Revenium funguje od května 2018 v Žatci. Psychologické poradenství a konzultace má na starosti RSDr. Mgr. Zuzana Nemčíková. Je členkou České onkologické společnosti – psychoonkologické sekce a jejími častými klientkami jsou onkologické pacientky, kterým pomáhá znovu nalézt kompetence. Cestu do poradny si nacházejí i lidé s problémy, které jim přináší život a pochopili, že na řešení nemusí být sami. Pořádá i přednášky pro organizace a veřejnost, besedy a workshopy.

Pohlazení od psycholožky: Články Zuzky Nemčíkové najdete na webu Inspirante.cz.

Přednáška Zuzky Nemčíkové: Strach, obavy, úzkosti – jak na ně?

Kontakt:

Ot. Březiny 2895, 428 01 Žatec

Telefon:

+420 724 801 290

Psychologické poradenství a konzultace v rámci telefonické krizové intervence:

Po, Stř, Pá v čase od 14:00 do 17:00 hodin

Kontakt:

Ruská 99/44, 703 00 Ostrava–Vítkovice

Telefon:

+420 728 348 058

Středisko Ostrava

Pobočka spolku Revenium funguje od června 2018 v Ostravě – Vítkovicích. Projektovou manažerkou je Naděžda Nováková, dlouholetá šéfka místní Rosky. Pro imobilní osoby a lidi s omezeným pohybem z Moravy a Slezska hledá možnosti, jak mohou něco aktivně prožít. Organizuje bezbariérové akce a zájezdy. Akcí pobočky je i každoroční výstava v ostravské Galerii Mlejn a také účast na odborných konferencích a workshopech.

Středisko Tisá

Pobočka spolku Revenium funguje od jara 2019 v Tisé v Ústeckém kraji. Revenium se zde zapojilo do spolupráce obce Tisá, spolku Reditus a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kteří připravují inovativní model integrovaného rozvoje obce, jehož cílem je umožnit venkovským obcím koordinaci vlastní aktivní sociální politiky prostřednictvím Programu komunitní péče o zdraví a kulturu obyvatel, jehož součástí je i komunitní péče o sociálně a zdravotně znevýhodněné obyvatele venkovské obce.

Kontakt:

Tisá 253, 403 36 Tisá

Sestry v akci

Pro pacienty s roztroušenou sklerózou, záněty střev (Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida) a lupénkou (psoriázou) je tady projekt Sestry v akci, který je určen pro všechny pacienty, ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost. Cílem projektu je poskytnout rychlý a kvalitní servis, který pomůže vyřešit situace a problémy, které nastaly díky onemocnění. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy tazatelů sestra, která na centru běžně pracuje.

Integrační sociální podnik Kokořín 12

V rámci nového provozu v obci Kokořín pražíme kávu pod značkou Naturpark 12 na přípravu espressa a to 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení. Pomáhají nám s tím odborníci s dlouholetými zkušenostmi. Od roku 2020 budeme z vyrábět další kávové produkty. Jako je například pravá a nešizená ledová káva cold brew.

V čem jsme jedineční?
Kávu praží a na projektu se aktivně podílí kolegové se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Věříme, že i podnikat lze prospěšně, ohleduplně a soběstačně. Kokořín 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Cílem je trojí prospěch – ekonomický, sociální a environmentální.

Projekt je podpořen Evropským sociálním fondem, operačním programem Zaměstnanost.

Rozkveteme

Co můžeme, sami vypěstujeme a nasbíráme. Co nemůžeme vypěstovat, pořídíme od lokálního dodavatele. Vazby pro Vás s maximální péčí a citem připravují lidé se zdravotním znevýhodněním. Jsme projekt neziskové organizace Revenium.

Připravíme Vám květinové vazby a aranžmá podle Vašich přání. Z toho, co právě kvete a roste. Na jaře uvážeme věnec z malých narcisů, hyacintů, primulek, pomněnek a modřenců. Před létem vysázíme voňavý bylinkový truhlík. Na podzim zhotovíme věnec na dveře z barevných jeřabin, listí, mechů a sušených letniček. Před Vánoci vyrobíme adventní věnec z různých větví, sušených jablek, šípků a koření.

Puntíkový den 29. října 2020

Podpořme pacienty s psoriázou – vezměme si oblečení s puntíky. Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Puntíkový den je projekt organizace Revenium.

Facebook: https://www.facebook.com/puntikovyden

Puntíkový den

Sběrné místo pro Domov sv. Máří Magdaleny

Revenium v Praze a Brně je sběrným místem pro pomoc maminkám v nouzi. Domov sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou je jediným zařízením v Česku, které se stará o matky s mentálním handicapem, oběti domácího násilí a jejich děti. Do domova přicházejí maminky s dětmi i těhotné ženy ze všech koutů republiky. Matky, které v domově nachází azyl, nemají téměř žádné příjmy. Všechny dary v pravidelných intervalech převáží Revenium na vlastní náklady přímo do „Máří“. Zřizovatelem a provozovatelem Domova sv. Máří Magdaleny je Diecézní charita Litoměřice. Patronkou “Máří” je Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva Revenia, která domovu cíleně pomáhá.

Hop On Hop Off

Zámek Hluboš

Revenium pomáhá majitelům zámku Hluboš na Příbramsku se záměrem během několika let vytvořit fungující sociální podnik, v němž najdou práci lidé se zdravotním a jiným znevýhodněním.
Co vše bude jeho součástí? Bude toho hodně, ale vše je na začátku. Snad jen ochutnávka: chystáme na Hluboši vlastní výrobu i netradiční služby – od výroby lahůdek, přes originální výstavu až po zámecké svatby pro lidi se zdravotním postižením (a další a další).

Sbírkový účet:
115-7475470227/0100
Povolení ke sbírce

Bitnami