Oblečme si puntíky a zbavme lidi předsudků

Puntíkový den 2021

Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat se svými starostmi sám. Proto se zapsaný spolek Revenium rozhodl uspořádat u příležitosti Světového dne psoriázy (WPD), který v letošním roce připadá na pátek 29. října 2021, Puntíkový den.

„Budeme velice rádi, když se k nám přidáte a společně podpoříme pacienty s lupénkou tím, že si na sebe v tento den vezmeme oblečení či doplňky s puntíky. Dáme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a tito lidé nám nejsou lhostejní,“ uvádí organizátorka akce, zdravotní sestra a členka výboru pacientské organizace SPAE Gabriela Doleželová. Pracuje jako zdravotní sestra v Nemocnici Jihlava, v Domě zdraví ve Velkém Meziříčí má na starosti zprostředkování služeb Českomoravské domácí péče (tady už Gábina není, přešlo to pod jiného zřizovatele, prosím odstranit) a zároveň je sestrou na telefonu neboli Sestrou v akci právě pro pacienty s lupénkou a jejich blízké.

Cílem akce je informovat veřejnost o povaze tohoto chronického zánětlivého autoimunitního onemocnění celého organismu, jehož projevy jsou viditelné na kůži, ale kromě ní postihuje i nehty a klouby (psoriatická nemoc). Velice důležité je, aby veřejnost věděla, že lupénka NENÍ INFEKČNÍ, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit.

  • Letos vám během Puntíkového roku představíme příběh páru mladých lidí, které provází životem krom vzájemné lásky i lupénka.
  • Představíme speciální rodinu Igráčků s puntíky, které dětem v Česku i v zahraničí vysvětlí, že lupénka opravdu není infekční a že kamarádi s lupénkou patří do party jako každý jiný.
  • Díky Igráčkům podpoříme rodiny dětí s lupénkou a pět z nich pošleme na ozdravný pobyt u moře.
  • Budeme se vídat na sociálních sítích – máme puntíkový Facobook i Instagram
  • A 29. října 2021 si Puntíkový den užijeme všichni společně na velkém happeningu na Vysočině.

K Puntíkovému dni už od loňska patří jako hlavní partner legendární figurka Igráček společnosti Efko, letos s rodinou puntíkových Igráčků, dále pak naši kolegové z Myjómi – družstva invalidů, kteří připravili speciální „betelný“ puntíkový šátek a kolekci dalších puntíkových předmětů včetně ponožek s puntíky. Partnerem akce jsou pacientská organizace SPAE a v neposlední řadě nadace Pierre Fabre. A mediálním partnerem náš magazín Inspirante.cz.

„V současné době mám přislíbenou spolupráci různých zdravotnických zařízení, nemocnic, lázní, neziskových a pacientských organizací, firem. Samozřejmě se k Puntíkům připojují i zahraniční pacientské organizace sdružující psoriatiky,“ prozrazuje Gabriela Doleželová.

Budeme velice rádi, když do toho půjdete 29. října s námi a oblečete si cokoli s puntíky, čímž dáte okolí najevo, že máte povědomí o lupénce a její neinfekčnosti a lidé s tímto onemocněním vám nejsou lhostejní.

„Zkrátka jde jen o to si na sebe v daný den obléct cokoli s puntíky a dát tím okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce,“ doplňuje předsedkyně představenstva neziskové organizace Revenium Hana Potměšilová.

Více informací najdete na:

www.puntikovyden.cz

na stránce facebook.com/puntikovyden

na Instagramu https://www.instagram.com/puntikovy_den/

na www.revenium.cz v sekci projekty,

na www.Inspirante.cz pod heslem Puntíkový den

Magazín Inspirante

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Kolekce LIGHTHOUSE

Unikátní námořnická kolekce LIGHTHOUSE for REVENIUM vznikla jako společné dílo předních českých grafiků, designérů, řemeslníků a zaměstnavatelů zdravotně postižených lidí. Výsledkem jsou precizně zpracované originální výrobky ze špičkových materiálů, s nádherným a dobře promyšleným designem.

Pořídit si tyto výrobky znamená mít hned několikanásobnou radost, protože výtěžek z kolekce půjde spolku Revenium, který zaměstnává a podporuje uplatnění osob se zdravotním postižením.
Děkujeme, že jste s námi na jedné vlně.

NEJSEMTABU

NEJSEMTABU – komunitní projekt založený naší kolegyní Terezou Nagyovou, který mění pohled na život se stomií a prevenci nemocí vedoucích k založení stomie. Součástí jeho aktivit je mimo jiné poskytování podpory pacientům formou tematických setkání, šíření povědomí o stomii a edukace veřejnosti. V rámci projektu probíhá také spolupráce se zdravotnickými zařízeními a jejich personálem s vizí zlepšení kvality péče o pacienty v ČR.

Cesta za duhou

Cesta za duhou

Cesta za duhou je projekt, jehož cílem je představit díla autorů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a ukázat pohled autora – pacienta na svou nemoc, své okolí, svět kolem sebe.

Více na www.cestazaduhou.cz

Vernisáž 18. ročníku výstavy na téma RODINA:

Středisko Žatec

Pobočka spolku Revenium funguje od května 2018 v Žatci. Psychologické poradenství a konzultace má na starosti RSDr. Mgr. Zuzana Nemčíková. Je členkou České onkologické společnosti – psychoonkologické sekce a jejími častými klientkami jsou onkologické pacientky, kterým pomáhá znovu nalézt kompetence. Cestu do poradny si nacházejí i lidé s problémy, které jim přináší život a pochopili, že na řešení nemusí být sami. Pořádá i přednášky pro organizace a veřejnost, besedy a workshopy.

Pohlazení od psycholožky: Články Zuzky Nemčíkové najdete na webu Inspirante.cz.

Přednáška Zuzky Nemčíkové: Strach, obavy, úzkosti – jak na ně?

Kontakt:

Ot. Březiny 2895, 428 01 Žatec

Telefon:

+420 724 801 290

Psychologické poradenství a konzultace v rámci telefonické krizové intervence:

Po, Stř, Pá v čase od 14:00 do 17:00 hodin

Kontakt:

Ruská 99/44, 703 00 Ostrava–Vítkovice

Telefon:

+420 728 348 058

Středisko Ostrava

Pobočka spolku Revenium funguje od června 2018 v Ostravě – Vítkovicích. Projektovou manažerkou je Naděžda Nováková, dlouholetá šéfka místní Rosky. Pro imobilní osoby a lidi s omezeným pohybem z Moravy a Slezska hledá možnosti, jak mohou něco aktivně prožít. Organizuje bezbariérové akce a zájezdy. Akcí pobočky je i každoroční výstava v ostravské Galerii Mlejn a také účast na odborných konferencích a workshopech.

Integrační sociální podnik Kokořín 12

V rámci nového provozu v obci Kokořín pražíme kávu pod značkou Naturpark 12 na přípravu espressa a to 100% jednodruhovou Arabicu z Brazílie, Kolumbie a států střední Ameriky. K pražení na filtrovanou kávu zase využíváme kávu z východní Afriky, z Etiopie a Keni. Dodržujeme principy excelence, abychom zajistili vysokou kvalitu pražení. Pomáhají nám s tím odborníci s dlouholetými zkušenostmi. Od roku 2020 budeme z vyrábět další kávové produkty. Jako je například pravá a nešizená ledová káva cold brew.

V čem jsme jedineční?
Kávu praží a na projektu se aktivně podílí kolegové se zdravotním postižením, jejichž radost z plnohodnotné práce pocítíte v každém doušku. Věříme, že i podnikat lze prospěšně, ohleduplně a soběstačně. Kokořín 12 stojí už od svého vzniku na moderních principech sociální ekonomiky. Cílem je trojí prospěch – ekonomický, sociální a environmentální.

Projekt “Revenium, sociální podnik Kokořín 12” je podpořen Evropským sociálním fondem, operačním programem Zaměstnanost.

Na projekt Kokořín 12 – rozšíření sociálního podniku je poskytována finanční podpora z EU.

Sestry v akci

Pro pacienty s roztroušenou sklerózou, záněty střev (Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida) a lupénkou (psoriázou) je tady projekt Sestry v akci, který je určen pro všechny pacienty, ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost. Cílem projektu je poskytnout rychlý a kvalitní servis, který pomůže vyřešit situace a problémy, které nastaly díky onemocnění. Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy tazatelů sestra, která na centru běžně pracuje.

Sběrné místo pro Domov sv. Máří Magdaleny

Revenium v Praze a Brně je sběrným místem pro pomoc maminkám v nouzi. Domov sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně pod Jedlovou je jediným zařízením v Česku, které se stará o matky s mentálním handicapem, oběti domácího násilí a jejich děti. Do domova přicházejí maminky s dětmi i těhotné ženy ze všech koutů republiky. Matky, které v domově nachází azyl, nemají téměř žádné příjmy. Všechny dary v pravidelných intervalech převáží Revenium na vlastní náklady přímo do „Máří“. Zřizovatelem a provozovatelem Domova sv. Máří Magdaleny je Diecézní charita Litoměřice. Patronkou “Máří” je Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva Revenia, která domovu cíleně pomáhá.

Rozkveteme

Co můžeme, sami vypěstujeme a nasbíráme. Co nemůžeme vypěstovat, pořídíme od lokálního dodavatele. Vazby pro Vás s maximální péčí a citem připravují lidé se zdravotním znevýhodněním. Jsme projekt neziskové organizace Revenium.

Připravíme Vám květinové vazby a aranžmá podle Vašich přání. Z toho, co právě kvete a roste. Na jaře uvážeme věnec z malých narcisů, hyacintů, primulek, pomněnek a modřenců. Před létem vysázíme voňavý bylinkový truhlík. Na podzim zhotovíme věnec na dveře z barevných jeřabin, listí, mechů a sušených letniček. Před Vánoci vyrobíme adventní věnec z různých větví, sušených jablek, šípků a koření.

Šlápněte s Chvojkovými
do pedálů

Po celý jeden rok bude Revenium společně s redaktory magazínu Reportér mapovat příběh obyčejné rodiny s neobyčejně spletitým osudem a nacházet konkrétní řešení jednotlivých životních situací. Spolek Revenium tak vybrané rodině poskytne potřebné know-how, provede ji bludištěm dávek, podpoří ji v životních změnách, nastíní různé možnosti, ve hře je i nová práce, stacionář či bydlení.

Více o projektu v magazínu Reportér a na Inspirante.cz.

Foto: Tomáš Binter / magazín Reportér

foto

Hop On Hop Off

Středisko Tisá

Pobočka spolku Revenium funguje od jara 2019 v Tisé v Ústeckém kraji. Revenium se zde zapojilo do spolupráce obce Tisá, spolku Reditus a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kteří připravují inovativní model integrovaného rozvoje obce, jehož cílem je umožnit venkovským obcím koordinaci vlastní aktivní sociální politiky prostřednictvím Programu komunitní péče o zdraví a kulturu obyvatel, jehož součástí je i komunitní péče o sociálně a zdravotně znevýhodněné obyvatele venkovské obce.

Kontakt:

Tisá 253, 403 36 Tisá

Bitnami